top of page

'Впольована пристрасть. Перезавантаження'

  • Writer: Ukrainian Theater
    Ukrainian Theater
  • Dec 25, 2018
  • 2 min read

У січні у Львівській Галереї сценографії за підтримки Львівського товариства у Києві відбудеться оригінальне містичне дійство «Впольована пристрасть. Перезавантаження».


Коли: 12 та 13 січня 2019 року

Де: Галерея сценографії, м. Львів

на воді навіть кола по синій воді скороминущі зелені кола навіть тоді навіть тоді як нікого ніде ніколи а що як і справді раптом ніде а що як і справді раптом нікого а що як і справді раптом ніколи


Грицько Чубай Уривки з поеми «Відшукування причетного»


Цей проектперезавантаження перформансу «Впольована пристрасть, або Підслухані пісні княжого саду» Г. Листвак та О. Ренн у постановці Б. Поліщука. Прем’єру зіграли в 2017 році у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса. Оновлена «Впольована пристрасть» - це музично-поетичне ритуалізоване дійство, для клавесину, гобою та оперного вокалу, в якому «українськість» подається не через зовнішній прийом і псевдо-національний костюм, а через смислову наповненість.

«Впольована пристрасть» занурить глядача у сюрреалістичний і химерний світ потаємних мрій та строгої краси. Кожен глядач переконається в тому, що величезний прошарок української культури – це міська традиція витонченого мистецтва.

В літературній основі перформансу – уривки з поеми «Відшукування причетного» українського поета Грицька Чубая, котрий був одним із представників львівського андеґраунду 1970-х років. Він видавав свої твори та твори друзів в одному із перших самвидав-журналів України – «Скриня».

Музична складова нового перформансу – варіації на теми сюїти «Впольована пристрасть» сучасного українського композитора Всеволода Сіренка. Його музика є сучасним варіантом українського необароко, в якому академічні стандарти поєднуються з авангардними, традиційними й бароковими українськими мотивами.


У «Впольованій пристрасті» химерно поєднуються чорне і чорне: чорне в монохромних умовних костюмах (поєднанні українського традиційного й барокового костюму) на тлі чорного простору сцени. Автор проекту, сценограф та режисер Богдан Поліщук про концепцію: «Деякі речі залишаються невидимими, хоча вони безумовно існують. Деякі речі можна лише відчути або усвідомити їхнє існування. Світ - це своєрідний чорний простір, який може лише здатися порожнечею. Втім, якщо поринути в нього, то можна відчути наскільки він насичений життям, відчути всю його багатошаровість. І головне – усвідомити, що чорний - це зовсім не траур і зовсім не відсутність чогось…. Це те, що живе глибоко в серці, снах і наших генах».


Автор ідеї, режисер та художник - Богдан Поліщук (костюми, сценографія простору, концепція перформансу);


Композитор - Всеволод Сіренко (в перформансі звучатимуть варіації на теми сюїти «Впольована пристрасть»).


Виконавці:

Варвара Турта – клавесин;

Єлизавета Чхартішвілі – гобой;

Руслан Кірш – вокал (речитатив);

Анна Кірш – вокал

Comments


"Український театр" — журнал про сучасний театральний процес в Україні. Думка автора може не співпадати з позицією редакції.

© "Український театр 2.0" 2018-2019 . All rights reserved

Дякуємо!

  • Twitter - Белый круг
  • Facebook - Белый круг
bottom of page