top of page

Театральна програма PORTO FRANKO!

  • Writer: Ukrainian Theater
    Ukrainian Theater
  • May 9, 2018
  • 3 min read

Updated: May 10, 2018

У червні в Івано-Франківську втретє пройде фестиваль актуального мистецтва PORTO FRANKO. Театральна програма - одна з найцікавіших в Україні. Нижче - список всіх, кого везуть на фестиваль у 2018 році.



Коли: 13 - 17 червня

Де: Франківський драмтеатр, Палац Потоцьких


Девіз і заразом образ PORTO FRANKO у 2018 році - air_port / повітряний порт. Під цим маркером фестиваль поєднає романтику футуризму у звучанні авіаційних турбін (шоу-відкриття Футуристичної опери “AEROPHONIA”) разом із вражаючими аеродинамічними інсталяціями в міському просторі.


Водночас фестиваль репрезентує актуальне мистецтво в серії синтетичних перформансів, серії концертів та інсталяцій, присвячених ювілею останнього великого “мрійника” європейського музичного авангарду Карлхайнца Штокхаузена.


Ми ж зосередимо свою увагу на виключно театральній програмі та її хедлайнерах. Отже...


13 червня, Драмтеатр, 18:00

“Oh, Magic” австрійського хореографа Сімона Маєра


“Oh, Magic” – це концерт-перфоманс за участі роботів і виконавців. Об’єднані на сцені у магічний танок, вони створюють новий простір для мистецьких форм і технологічних рішень. Це світ, який втратив чітку межу між футуристичною фантазією та щоденним побутовим ритуалом.


Сучасні технології, вписані у простір прадавніх шаманських обрядів, у природу народних культів, дозволяють виконавцям не обмежувати себе в музичних і хореографічних експериментах. “Oh, Magic” – це взаємодія мистецтва і технологій без упереджень.


14 червня, Драмтеатр, 18:00

"Солодка", режисерка - Малгожата Пашкер-Войцешонек


Моновистава “Солодка” створена за мотивами українського роману “Солодка Даруся” Марії Матіос у перекладі Анни Коженьовської-Бігун. Спектакль переносить глядача у простір гуцульського села. Головну героїню – Дарусю – місцева громада сприймає за божевільну, однак вона значно глибше за будь-кого розуміє, яка трагедія розгортається перед нею, як це зовнішнє лихоліття руйнує людину.


15 червня, Драмтеатр, 18:00

"Книга Йова", Еймунтас Някрошюс

Постановка культового литовського режисера Еймунтаса Някрошюса створена за текстом Старого Завіту, що й дотепер викликає найбільшу кількість запитань і дискусій. Це вже друга спроба режисера звернутися до біблійного сюжету (2004 року був поставлений спектакль “Пісня пісень”).


Це - виняткова можливість для українських театралів ознайомитись з природою метафоричного режисерського театру Някрошюса.


“Вистава побудована на системі сценічних метафор Някрошюса. Вони точні і вишукані. Але «Книга Йова» була б неможлива без справжнього самоспалення на сцені артистів Meno Fortas...”, – так після показу ескізу вистави писала театральний критик Олена Дьякова.

Фото: Dimitrijus Matvejevas


15 червня, Палац Потоцьких, 21:00

"На Західному фронті без перемін", режисура О. Гнатковського


Драма “На західному фронті без перемін” за однойменним романом Еріха Марії Ремарка про події 1917-1918 років – це пронизлива і відверта історія про війну і проти війни. Вони – 20-річні хлопці, солдати Першої світової, “втрачене покоління”. Колись вони були хлопцями, що вчилися жити і мислити. Тепер вони — гарматне м’ясо.


Цікавинка постановки ще у тому, що тут PORTO FRANKO вперше тестуватиме нову локацію для подій секції "театр" - старовинний і атмосферний Палац Потоцьких.

16 червня, Драмтеатр, 18:00

“VESILLYA”, автор і режисер - Наталя Половинка


"ВЕСІЛЛЯ" — перша вистава проекту “САД Божественних пісень”, збудована на традиційних весільних піснях з цілої України. "САД Божественних пісень" — це театральний проект, зерном і звершенням якого є свідчення людини в часі – персональний монолог актора через пісню – танець – текст.



16 червня, сцена “ЦЕХ”, Драмтеатр, 21:00

"Модільяні", версія Р. Держипільського


Історія останніх трьох років життя і кохання видатного художника Амедео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу, розгортатиметься в наш час, у стінах психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе абсолютним генієм.


Колаж із реальних та уявних персонажів, дворівневий мистецький простір сцени-цеху з мольбертами та лікарняними ліжками, пластичне рішення від Ольги Семьошкіної, «жива» музика та живопис у реальному часі утворюють концепцію театрального експерименту режисера Ростислава Держипільського.


17 червня, Драмтеатр, 18:00

"Чайка", Оскарас Коршуновас


“Чайка” народилася в лабораторії Театру Оскараса Коршуноваса (OKT studio). “На дні” Горького та “Остання плівка Креппа” Беккета вже були поставлені, “Гамлет” і “Міранда” за Шекспіром уже ожили у цьому відкритому, інтимному, безпритульному, справжньому просторі. Власне тоді режисер побачив особливий зв’язок між “Чайкою”, над якою лише розпочали роботу”, та “Гамлетом” і “На дні”, які вже стали репертуарними виставами.


“Чайка” – це третя частина нашого триптиху. Всі вони об’єднані особливим акцентом – на акторах. У “Чайці” ми водночас шукаємо можливість максимального залучення аудиторії в усі сюжетні лінії. Така інтерактивність невипадкова – ще п’ятнадцять років тому наш театр сформулював одне з головних своїх кредо: ставити класику по-сучасному, аби кожна вистава промовляла до сучасника, а не театрального історика чи критика”, – говорить Коршуновас.

Безумовний must see цьогорічного фестивалю!


Фото: iz.ru


Програми інших секцій PORTO FRANKO дивіться на офіційному сайті: portofrankofest.com.

У 2018 році фестиваль повністю спонсорується меценатськими коштами БФ “Україна Інкогніта” та БФ “Новий Івано-Франківськ”.

Commentaires


"Український театр" — журнал про сучасний театральний процес в Україні. Думка автора може не співпадати з позицією редакції.

© "Український театр 2.0" 2018-2019 . All rights reserved

Дякуємо!

  • Twitter - Белый круг
  • Facebook - Белый круг
bottom of page