Освітня програма [Startup] ГОГОЛЬfest
- Ukrainian Theater
- Apr 27, 2018
- 4 min read
Збираємо докупи і підсумовуємо всі події освітньої програми Гогольфесту в Маріуполі.

Де: коворкінг "Халабуда", м. Маріуполь
Коли: 27 квітня - 1 травня
Сьогодні, 27 квітня - перший день Гогольфесту в Маріуполі! Традиційно продукти Влада Троїцького і його команди є таким собі "подорожником" для української культури. Простір фестивалю мистецтва, зокрема театру, в таких регіональних локаціях як Івано-Франківськ, Маріуполь - простір чистого ризику. Але команда ДАХу - вже ветерани, що з віком/досвідом досягли в цьому ділі мудрості й послідованості.
Логічним кроком для Гогольфесту [Startup] стало запровадження лекційної, освітньої програми. Кожного дня у коворкінгу “Халабуда” проходитимуть лекції та зустрічі, присвячені вечірнім виставам фестивалю й сучасному мистецтву в цілому.
Ми зібрали всі лекції та коротку інформацію про спікерів в одну програму.

Освітня програма [Startup] Гогольfest
27 квітня, П’ятниця
15.00 “Гід по театральній програмі”
Лектор: Андрій Палатний – проектний менеджер та актор ЦСМ "ДАХ". За сумісництвом – куратор театральної програми фестивалю ГОГОЛЬFEST з 2016 року. Як ніхто інший розбирається в тонкощах організації театральних заходів. Андрій розкаже про вистави, що проходитимуть у 4-х локаціях фестивалю в Маріуполі.
16.30 “Від чого залежать незалежні театри в Україні”
Лектор: Вероніка Склярова – координаторка освітньої програми [Startup] Гогольfest, театральний критик, програмний директор фестивалю Parade. Завдяки роботі у Національній спілці театральних діячів України володіє таємними знаннями про державний театральний сектор. Незалежні театри, в особі театру “Прекрасні квіти” та багаторічний досвід курування театральними фестивалями, освітніми платформами теж є “відкритою книгою” для лекторки.
То від чого ж ці театри залежать? Які теми обирають? В якому ключі іде їх розвиток?
28 квітня, Субота
14:00 Програма «Креативна Європа»
Лектор: Ганна Турло - проектний менеджерка «Креативної Європи», що розповість глибше про програму, її структуру та форми взамодії з нею. Поділиться знанням: які проекти можуть отримати фінансування та яким чином подавати заявки на участь. Це - механізм фінансування і розширення міжнародної співпраці для усіх, хто працює в культурній сфері і має ідеї цікавих проектів. Програма охоплює 39 країн ЄС та Східного партнерства (у тому числі й Україну) та запланована на сім років: 2014-2020. Україна приєдналася до «Креативної Європи» 19 листопада 2015 року, підписавши відповідну угоду.
15.30 Драматургія Альфреда Жаррі: пригоди слова та межі абсурду
Лектор: Вікторія Іваненко – літературознавиця, викладачка кафедри теорії та історії світової літератури Київського національного лінгвістичного університету.
Лекція присвячена Альфреду Жаррі та постановці Король Убю / вистава-фарс.
- Життя як театр: Альфред Жаррі та його життєвий перформанс.
- Нерозривність біографічних і театральних форм.
- “Про нікчемніть театрального в театрі”: Жаррі та витоки театрального авангарду.
- Жаррі, Арто, Йонеско і театральне мистецтво: діалектика смислів людського існування. Межі мови, розуміння і сприйняття.

29 квітня, Неділя
14:00 “Навіщо потрібне мистецтво”
Лектор: Влад Троїцький. ГОГОЛЬFEST – не єдиний проект та досягнення Влада. Він став засновником багатьох проектів, в числі яких етно-хаос-квартет dakhabrakha і фрік-кабаре Dakh Daughters – два українських колективи, які стали міжнародними брендами України. Минулого року Троїцький представив новий театрально-музичний колектив – ЦеШо / соціальне лялькове кабаре. Найстаріший проект режисера — заснований ним ще в 1994 році, театр ЦСМ "ДАХ", також продовжує свою роботу, і не тільки як репертуарний театр, але й як проектний майданчик для молодих театральних колективів.
На зустрічі Ви дізнаєтесь про актуальні проблеми культурної діяльності та фестивалізацію культури, а також матимете можливість поставити свої запитання.
15.30 “Кінець удавання: Досвід європейської резиденції”
Лектор: Павло Юров - засновник проекту "ДрамПортал. Читки-перформанси сучасної драматургії". Працював в Майстерні театрального мистецтва "Сузір'я". Режисер та один з кураторів проекту Кінець удавання. Учасник European Theatre Convention 2016, проходив стажування в театрі Theater und Orchester Heidelberg.
Лектор: Андрей Палатный – проектний менеджер та актор ЦСМ "ДАХ", актор проекту Кінець удавання, куратор театральної програми Startup Гогольfest. Учасник European Theatre Convention 2016, проходив стажування в театрі Staatstheater Braunschweig.
Лекції присвячена проекту Кінець удавання 2.0 / документальна вистава та досвіду участі у програмі Європейської театральної конвенції (ETC).
30 квітня, Понеділок
14.00 “Театрально-культурні центри - місце зустрічі культури та бізнесу”
Лектор: Olena Salata – громадська діячка, Голова громадської організації «Культурна Асамблея», експерт Реанімаційного Пакету Реформ (РПР Культура), Член ради Гільдія Незалежних Театрів.
Лекція про реформу культури країни, що неможлива без вирішення ключового питання – зміна застарілої постколоніальної системи закладів культури на поліваріативний простір театральних та культурних центрів різних форм і рівних можливостей у культурній політиці та бюджеті країни. Про монетизацію культури та про можливості впровадження креативних і культурних індустрій в Україні.
15.30 “Ресторан Україна” - досвід демократичного театру
Лектор: Дмитро Левицький – режисер, драматург, співзасновник PicPic – першого в Україні стартапу, який займається аудіотурами. Він відомий своїми документальними п’єсами, зокрема польсько-українським проектом «Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду!», «Ресторан "Україна"» та виставою «ДПЮ».
На прикладі Ресторан «Україна» говоритиме про роль сучасної української драматургії, вплив її на суспільство та процеси в ньому, поділиться в контексті вистави думками про те, як протистояти корупції засобами мистецтва.
Також відбудеться читка тексту українського драматурга, письменника та журналіста Станіслав Асєєва, який наразі знаходиться в полоні так званої "ДНР".

1 травня, Вівторок
14.00 Як запакувати виставу для презентації аудиторії
Лектор: Ярослава Кравченко, засновниця та продюсер Дикий Театр, співзасновник Сцена 6 та Гільдія Незалежних Театрів.
Дикий театр – один з найпопулярніших незалежних театрів в Україні, заснований у лютому 2016 року. Головний вектор – пошук у сфері гостросоціального, радикального, іммерсивного театру. Більшість вистав за сучасною драматургією.
За три місяці цього року Дикий театр вже випустив три прем'єри та до кінця року планує ще довипустити дев'ять. Заголом – по одній на місяць. Як забезпечувати такий ритм та влучно подавати театральний продукт у соціальний простір, вести комунікацію навколо нього – про це під час дискусії.
15.30 Фестиваль як основа зміни іміджу міста
Лектор: Maksym Demskyi – директор фестивалю ГОГОЛЬFEST та співзасновник фестивалю PORTO FRANKO ГОГОЛЬFEST, що проходив у Івано-Франківську. Цього року фестиваль їде до Маріуполя у дещо зміненому форматі та під іншою назвою – [STARTUP] ГОГОЛЬFEST. На зустрічі Ви почуєте про цілі та цінності, що несе в собі ГОГОЛЬFEST, та дізнаєтесь, як проведення фестивалю зможе вплинути на образ та імідж Маріуполя в межах України та на міжнародній арені.
Повну програму всіх подій фестивалю дивіться ТУТ.
Comments