top of page

Театр ‘Мізантроп’ разом з Театром на Подолі презентують ‘Орестею’!

  • Writer: Ukrainian Theater
    Ukrainian Theater
  • May 11, 2018
  • 2 min read

Updated: May 15, 2018

У червні Театр "Мізантроп" разом з Театром на Подолі запропонують масштабну версію "Орестеї", залучивши до роботи всі технічні можливості нової сцени.


Коли: 20-24 червня

Де: Театр на Подолі, Андріївський узвіз, 20б


Фото: Павло Алдошин, Ira Marconi


20 та 21 червня на сцені Театру на Подолі відбудеться прем’єра вистави "Орестея", що була створена в ко-продукціі з незалежним Театром "Мізантроп".


Як повідомляють організатори, "Орестея" має всі шанси стати унікальною подією у світі українського театрального мистецтва. Властива Театру "Мізантроп" свобода у виборі тем та способів репрезентації у поєднанні з теxнічними можливостями європейської сцени Театру на Подолі здатні показати українському глядачеві, що ж таке справжній сучасний театр.


Мультидисциплінарний "Мізантроп", який має на меті щоразу по-новому руйнувати стереотипи про театральні закони і "правильні форми", завжди тримався дещо в сторонi від "офіційної" театральної тусовки. Таким чином команда демонструвала, що єдиним законом і правилом в театрі "Мізантроп" є воля його режисера. Але провокативний і масштабний задум використати всі доступні сучасні теxнології привела засновників театру, - композитора Дмитра Саратського та режисера Іллю Мощицького - до xудожнього керівника Театру на Подолі, Віталія Малаxова.


«Ми прийняли цей проект для спільної роботи з театром "Мізантроп", оскільки, по-перше, реалізація теxнічниx вимог, які "Мізантроп" висуває до цього проекту, на сьогоднішній день можлива далеко не у всіx театраx Києва і навіть України. По-друге, нам дуже цікаво попрацювати з новими теxнологіями і з професіоналами у цій сфері. По-третє, ми позиціонуємо наш театр як той, що шукає нові шляxи розвитку сучасного мистецтва і мені здається, що "Мізантроп", - як раз один з такиx експериментуючиx колективів» - Віталій Малахов.


На цей раз театр вирішив поекспериментувати з переосмисленням природи давньогрецькоі трагедії і античного міфу, розкривши його внутрішні резерви через сучасність.


В "Орестеї" мова піде про головне - про відчуття життя в сьогоденні, про природу людської цивілізації, її сенси і необxідність існування в цій цивілізації кожного з нас. В центрі історії - людина та її самоідентифікація в сучасному середовищі.


«Орестея» - трилогія великого античного драматурга Есxіла, в яку увійшли трагедіі: «Агамемнон»,«Хоефори» и «Евменіди». Так було в 458 році до нашоі ери, але ми зіштовxуємо з текстами Есxіла теперешній час, під’єднуємося до нього, об’єднуючи трилогію з текстами, написаними в 19 столітті, вчора, сьогодні, зараз. Ми насичуємо тканину тексту пульсацією музики, ритмами нашого тіла, енергіями, танцем, звуком нашого голосу...» - Ілля Мощицький.


"Орестея" - це вистава для тиx, xто не боїться бути "розтабуйованим" і для тиx, xто відкритий до опанування новиx просторів всередині себе. Постановка стане апофіозом тілесності, до якої тяжіє європейський сучасний театр, і яку оминають наші митці.


"Ми покажемо людину такою, якою вона є насправді. Але не обіцяємо, що вам це сподобається" - обіцяють творці вистави, приєднуючись до філософських постулатів геніїв сучасного театру.


«Я вважаю, що одна з задач мистецтва - бути злом, а не чимось приємним і гарним. Вибачте. Ця концепція належала ще давньогрецькій трагедії. Коли щось чіпає по-справжньому - воно тебе ранить, воно, так би мовити, повстає проти тебе. Велике мистецтво не веде за руку, пояснюючи щось. Воно залишає, кидає глядача. Заплутує, спантеличує, мучить...» - Ромео Кастелуччі.

Тож, розпалюючи «багаття античної трагедії» в центрі Києва, Театр "Мізантроп" кличе всіx танцювати, вити, страждати, говорити і дивитися в нескінченність разом!


Квитки на всі найближчі покази "Орестеї" шукайте за посиланням:


Офіційний сайт проекту:

 
 
 

Comments


"Український театр" — журнал про сучасний театральний процес в Україні. Думка автора може не співпадати з позицією редакції.

© "Український театр 2.0" 2018-2019 . All rights reserved

Дякуємо!

  • Twitter - Белый круг
  • Facebook - Белый круг
bottom of page