top of page

ДУСТ²: старт завтра!

  • Writer: Ukrainian Theater
    Ukrainian Theater
  • Jun 20, 2018
  • 3 min read

Вже завтра в Києві розпочнуться перші воркшопи від IETM (Мистецький Арсенал) та пройдуть перші покази вистав з шоукейсу ДУСТ² (Сцена 6).



Де: Сцена 6, Довженко-Центр

Коли: 21-23 червня


У червні на Сцені 6 в рамках IETM Satellite Meeting Kyiv проходитиме театральний шоукейс – ДУСТ²: Дні українського сучасного театру і танцю.


ДУСТ² – це зріз перформативних практик українського незалежного та експериментального театру, який свідомо протиставляє себе як естетиці класичних та академічних театрів, так і їхній бізнес-моделі, запроваджуючи сміливі пошуки на кордонах різних мистецтв.

Проект шоукейсу – це публічна арт-програма міжнародної конференції професійної панєвропейської мережі перформативних мистецтв IETM. Її завдання – представити український недержавний та експериментальний театр і сучасний танець.


Шість вистав триденного шоукейсу були обрані з-поміж майже 50 незалежних проектів з усієї України. Наше завдання – дати можливість киянам і гостям з інших міст та країн побачити найцікавіші і найбільш майстерні роботи незалежних та експериментальних театрів. Побачити, яким різним може бути українське перформативне мистецтво.


IETM – це одна з найбільших міжнародних мереж у сфері сучасного перформативного мистецтва, яка об’єднує понад 500 організацій та індивідуальних фахівців. Цьогоріч Satellite Meeting вперше відбудеться в Україні.


Про вистави, які представлені на ДУСТ²:


  • «Весілля», опера-традиція від Наталки Половинки та Львівського центру «СЛОВО І ГОЛОС».


Старовинні українські весільні пісні поєднуються із модерною сценографією Сергія Савченка, відеоартом та костюмами від сучасної української дизайнерки Оксани Караванської. Всі ці елементи сплітаються у надзвичайно тендітне, мерехтливе та водночас складно виконане мереживо театрального дійства. Це не відтворення весільного обряду чи ритуальним театром. Постановниця, акторки та художники говорять сучасною мовою зі сучасними глядачами на теми, що актуальні у всі часи для всіх людей всіх народів – про любов, людські взаємини, жінку та чоловіка, про рід та родину, дітей та батьків.



  • «Каліки», комедія про двох крутих пацанів, які розмовляють про дівчат – спектакль Київського академічного театру «Золоті ворота», поставлений Стасом Жирковим.


Ці двоє хлопців заприятелювали в реабілітаційній клініці. Вони ведуть типу «дорослі» розмови – про дівчат та про майбутнє, у якому не буде хвороб… Зрештою, завжди варто пам’ятати: безглуздо марнувати життя, намагаючись змінити те, що не в змозі змінити. Краще витратити ці зусилля, аби зробити когось щасливим. Бодай на мить. Вистава створена за п’єсою сучасного німецького драматурга Серґія Ґьоснера «Mongos» за підтримки Ґете Інституту в Україні.



Це партисипативний та перформативний монолог оголеної людини про втрату власної ідентичності та спробу розібратися у причинах власної нетерпимості до ідентичностей інших. Антон Романов, режисер і перформер, народився і виріс у Криму і був вимушений переїхати до Києва після анексії Криму. Невистава «Мапа ідентичності / Мова ворожнечі» – тест щирості та відважності глядачів.


  • «Кицюня» – дуже чорна комедія від Дикого театру та режисера Максима Голенка, переможець театральної програми Британської Ради в Україні «Taking the Stage-2017».


Виставу створено за п’єсою «Лейтенант з острова Інішмор» Мартіна МакДони, автора «Залягти в Брюгге» та «Трьох білбордів у бік Еббінга». «Кицюня» реактуалізує дуже чорну комедію МакДони, переносячи її, географічно та культурно, до України. Виявляється, Ірландія та Україна мають значно більше спільного, аніж нам здається.



  • «Осінь на Плутоні» – проект незалежного режисера і драматурга Сашка Брами спільно з Львівським театром імені Леся Курбаса.


Свої вистави Сашко називає «театром досвіду», кожній з них передує тривалий період вивчення обраної для роботи теми. Для «Осені на Плутоні» Сашко і група волонтерів більше року відвідували мешканців одного львівського геріартричного пенсіонату. Приносили їм домашні смаколики, допомагали, розмовляли із ними про їхнє життя і минуле. Саме ці розповіді лягли в основу вистави. А замість літніх людей з’явилися ляльки людського зросту. Вистава створена на перетині документального та лялькового театру, танцювально-перформативних практик та просторового аудіо-дизайну.



  • «Тральфамадор» – танцювальний перформанс з елементами імпровізації, створений хореографом Русланом Барановим та його командою RB&Co.


Поштовхом до створення саме цієї вистави послужив роман Курта Воннегута «Бійня номер п’ять», а для опису вистави автори також взяли уривок із цієї книги: «…На Тральфамадорі немає телеграм. Але ви вгадали: кожна така група символів містить якесь важливе, коротке повідомлення, наприклад, опис ситуації чи якусь сцену. І тральфамадорські читачі сприймають усі їх водночас, а не так, що спершу це, тоді те. І між цими повідомленнями не існує якогось зв'язку, окрім того факту, що автор ретельно їх підібрав. Бо його мета - створити таку комбінацію, щоб читач, зиркнувши на неї і охопивши її своїм поглядом, побачив образ життя, прекрасного і несподіваного, і наповненого глибоким змістом.




Квитки на всі події ДУСТ² (квиток на окрему виставу, абонемент на день чи абонемент на три дні) за посиланням: https://karabas.com/tours/dust-tour

Контакти:

Координатор проекту: Володимир Шейко volodymyr.sheiko@gmail.com

Координатор шоукейсу: Надія Соколенко 063 416 7281 nadia.sokolenko@gmail.com

Координтор конференції IETM Satellite Meeting: Анастасія Гайшенець 0951069336 haishenets@artarsenal.gov.ua

Comments


"Український театр" — журнал про сучасний театральний процес в Україні. Думка автора може не співпадати з позицією редакції.

© "Український театр 2.0" 2018-2019 . All rights reserved

Дякуємо!

  • Twitter - Белый круг
  • Facebook - Белый круг
bottom of page