Чого чекати від майстер-класів на міні-фестивалі Taking the Stage?
- Ukrainian Theater
- Sep 16, 2018
- 3 min read
Цього року театральний конкурс Taking the Stage від British Council Ukraine супроводжуватимуть два дні потужних майстер-класів від українських та зарубіжних профі. Чого чекати та як реєструватися - розповідає УТ.

Taking the Stage - конкурс для режисерів та театрів, який проходить в Україні вже вчетверте і щороку відкриває нові імена. Він вже традиційно дає можливість дуету "режисер/ театр" виграти грант на постановку будь-якого британського тексту, перекладеного українською мовою, а також обіцяє менторську підтримку від членів журі та інформаційну підтримку під час організації рекламної кампанії прем’єрних показів. Конкурс проходить у кілька етапів (подання заявок, формування лонг та шорт-листу, показ сценічних ескізів) і мініфестиваль, що супроводжує TTS, - один з ключових.
У 2018 році мініфестиваль проходитиме 12 та 13 жовтня, і це - два дні потужного брейншторму та рейдерського захвату українських творчих сил новими знаннями, практичними навичками, майстернями від членів журі. "Творчі сили" - це, слід сказати, не лише режисери, а й актори, сценографи, продюсери, мистецтвознавці.
Щодня British Council пропонує по 3 майстер-класи різного професійного спрямування. Кожен з них абсолютно безкоштовний, однак кількість місць обмежена (від 12 - до 20) і на потенційних учасників чекатиме відкритий конкурс.
Дедлайн подачі заявок - 23 вересня включно.
Отже, публікуємо повну програму подій з посиланнями на анкети.
12 жовтня
Майстер-клас Майї Гарбузюк "Шекспір & Others"
Час: 11:00 – 15:00
Для кого: режисери, завідуючі літературною частиною, критики, театрознавці та драматурги
Максимальна кількість учасників: 15
Як сучасний європейський театр актуалізує класику? Чому розмова про Іншого така важлива? Хто він, цей Інший? Як про нього / від його імені говорити? Йтиметься про виставу «Африканські казки Шекспіра» у режисурі К. Варліковського та драматургічному опрацюванні П. Ґрущинського / К. Варліковського (Проект Просперо, 2011). Поміркуємо, в який спосіб перетинаються ренесансний / гуманістичний та постколоніальний / посттравматичний досвіди, як автори та виконавці вистави проговорюють власні травми й діагностують сучасний світ за допомогою шекспірівських героїв та сюжетів (і не тільки). Що має на увазі Корделія, коли каже, що «чорніє»?
Майя Гарбузюк - театральний критик та історик театру (доцент), головний редактор театрознавчого часопису "Просценіум", досліджує сценічну шекспіріану в Україні, історію іншомовного театру, цікавиться постколоніальними студіями та театрознавчою імагологією.
Тривалість майстер-класу – 4 години.
Реєстрація за посиланням: https://www.surveymonkey.co.uk/r/YFHT2MY
Подія на фб: https://www.facebook.com/events/226855941343867/

afisha.vash.ua
Майстер-клас Керолайн Штайнбас "Нові напрямки в сценічних адаптаціях Шекспіра"
Час: 11:00 – 15:00
Для кого: режисери та сценографи
Максимальна кількість учасників: 20
Цей майстер-клас зосередиться на співпраці між режисером і сценографом. Ми будемо використовувати «Бурю» як основу пошуку практичного підходу до розкриття Шекспіра в сучасну епоху.
Керолайн Штайнбас - британська режисерка, відома нам постановкою у Київському Молодому театрі вистави "Бери, люби, тікай" за п'єсою Оксани Савченко «І мені вже не цікаво, як ти там», що була написана для Royal Court.
Тривалість майстер-класу – 4 години.
Реєстрація за посиланням: https://www.surveymonkey.co.uk/r/27GBBQY
Подія на фб: https://www.facebook.com/events/402170173648475/

flickr.com
Майстер-клас Ростислава Держипільського "Метод імпровізації у роботі над текстом"
Час: 11:00 – 15:00
Для кого: актори
Максимальна кількість учасників: 15
Як використовувати імпровізацію для роботи над текстом, на основі поставлених режисером завдань? Як із простору створити виставу? Опрацювання методу імпровізації вестиметься на основі тексту Василя Стефаника «Про хлопчика, якого весна вбила».
Ростислав Держипільський - директор-художній керівник Івано-Франківського обласного муздрам театру, реформатор репертуарної політики, директор фестивалю «PORTO FRANKO», народний артист України.
Тривалість майстер-класу – 4 години.
Реєстрація за посиланням: https://www.surveymonkey.co.uk/r/2TKRHDW
Подія у фб: https://www.facebook.com/events/2383646851652514/
13 жовтня
Майстер-клас Джульет Форстер "Невідкрита країна: devising на основі Шекспіра"
Час: 11:00 – 15:00
Для кого: режисери та драматурги
Максимальна кількість учасників: 12
Через практичне дослідження мови, персонажів та головних ідей у найвідомішій трагедії Шекспіра – «Гамлет» – ми розглянемо способи використання тексту п’єси як основи для конструювання нового твору.
devised theatre – метод роботи над постановкою, у якому сценарій або драматургічна основа з’являється під час репетиційного процесу спільними зусиллями постановочної команди.
Джульет Форстер - режисер у York Theatre Royal, також співпрацювала з Королівською шекспірівською компанією (RSC) в Стратфорд-на-Ейвоні, регулярно проводить підготовку вчителів з практичних підходів до Шекспіра як на національному, так і на міжнародному рівні.
Тривалість майстер-класу – 4 години.
Реєстрація за посиланням: https://www.surveymonkey.co.uk/r/2C9VRNT
Подія на фб: https://www.facebook.com/events/896985870504940/

yorkvision.co.uk
Майстер-клас Джаваада Аліпура "Співучасть і зв'язок із буденними технологіями"
Час: 11:00 – 15:00
Для кого: режисери, звукорежисери, PR-спеціалісти
Максимальна кількість учасників: 15
На цьому майстер-класі ми дослідимо, як можна використовувати сучасні комунікаційні технології у театрі для роботи з глядачем на прикладі двох класичних драматичних творів («Підірвані» Сари Кейн і «Всі мої сини» Артура Міллера).
Тривалість майстер-класу – 4 години.
Реєстрація за посиланням: https://www.surveymonkey.co.uk/r/2QBY6DS
Подія на фб: https://www.facebook.com/events/234934970523146/
Майстер-клас Стаса Жиркова "Трансформація класичного тексту"
Час: 11:00 – 15:00
Для кого: режисери
Максимальна кількість учасників: 15
Кожний учасник має підготувати власну концепцію по одному з трьох запропонованих текстів – «Украдене щастя», «Ромео і Джульєтта», «Отелло». Завдання режисера – трансформувати текст так, щоб історія набула обрисів сучасності, може йтися або про теперішнє, або про майбутнє. Важливо, зберігши фабулу, розповісти СВОЮ історію. Присвоїти текст, не зважаючи на автора, однак зберігаючи віру в його історії / фабулу / героїв і т.д.
Стас Жирков - режисер, вистави якого представляли Україну на різних міжнародних фестивалях (Білорусь, Німеччина, Польща), на двох шоукейсах для європейських ETC та IETM, керівник театру "Золоті Ворота" в Києві.
Тривалість майстер-класу – 4 години.
Реєстрація за посиланням: https://www.surveymonkey.co.uk/r/2LY8RYD
Подія на фб: https://www.facebook.com/events/2194579347487517/

ilkiv-victoria.blogspot.com
Додаткові питання направляйте на theatre@britishcouncil.org.ua Електронний лист про участь учасники отримають 1 жовтня 2018 року
Comentários